Školske vijesti

2024 Proglašeni dobitnici nagrada za izvrsnost, osoblje i volonteri

Škole u Minnetonki objavile su nagrade za Celebration of Excellence Awards 2024, godišnji program nagrada širom distrikta koji odaje počast nekoliko izvanrednih nastavnika, osoblja i volontera u zajednici.

Ovogodišnja manifestacija je u četvrtak, 16. maja od 18 do 20:30 časova u Umetničkom centru u srednjoj školi Minnetonka. Otvoren je za javnost, a prenosiće se i uživo na YouTube-u. (Link će biti postavljen kada se događaj približi.) 

Ovo su dobitnici ovogodišnje nagrade za izuzetnost:

MINNETONKA NAGRADE ZA IZVRSNOST USMJERENU NA DJECU U NASTAVI

  • CLEAR SPRINGS: Paige Koehnen
  • DEEPHAVEN: Rachel Norton
  • EXCELSIOR: Amy O'Neill
  • GROVELAND: Megan Hill
  • MINNEWASHTA: Amy Gutierrez-Paine
  • Originalni naziv: Heidi Volkart
  • SAIL: Kristen Moreen
  • Interesovanje: nick bahr
  • bosanski: Kristin Goeser
  • MME: Joel Newman
  • Originalni naziv: Jennifer Pearce
  • MCEC: Kathryn Prell
     

NAGRADA ZA IZVRSNOST USMJERENU NA DJECU U PODUČAVANJU E-UČENIKA

  • TONKA ONLINE (K-5): Wendi Bottiger
  • TONKA ONLINE (6-12): Ben Stanerson
     

NAGRADE ZAPOSLENIH U MINETONKI ZA IZUZETNOST USMERENU NA DECU

  • Paul Twenge - Administrator
  • Bill Keenan - Zgrade i tereni
  • Džim Dorf - Vozač autobusa
  • Amy LaGrange - Nutricionističke usluge
  • Harriette Chwialkowski - Clerical/Office Assistant
  • Tara Kamann - Savjetnik/Profesionalno osoblje
  • Džeki Dikens - medicinska sestra/profesionalno osoblje
  • John Grotz - Tehnologija/Profesionalno osoblje
  • Kelly Fidgeon - Paraprofesionalac
  • Miki Dži - Paraprofesionalac
  • Macall Brix - Explorers Staff
  • Anna Oasheim - Minnetonka Community Education Program Manager 


NAGRADE ZA IZVRSNOST U SARADNJI

  • Lisa Reed i Laura Rosati iz MMW-a
  • Tonka Online's K-5 Team
    (Merri Alteri, Reid Anderson, Samantha Bauchle, Wendi Bottiger, Courtney Davis, Cheryl Heaney, Joe Hessburg, Tim Ketel, Melani Schwartz, Kelli Whiteside)


NAGRADE ZA VOLONTERE/POSLOVNE PARTNERE U ZAJEDNICI

  • ECFE/Predškolski volonter godine: Bryn Atherton
  • Volonter godine za mlade: Susie Gillespie
  • Volonteri godine za odrasle: Don i Mary Anne Draayer
  • Poslovni partner godine u zajednici: Park Dental


SPINNAKEROVA NAGRADA

  • Matt Chapman
  • Rena Dragseth
  • Amy Grady
  • Hoteli u gradu Minnetonka
  • Kyle Heitkamp
  • Molly Kerr
  • Karen Thoele i Steve Kniss


VANTAGE GOLD PARTNERI

  • Heidi Teoh
  • Jill Zullo


MOMENTUM GOLD PARTNERI

  • Aloft avijacija
  • Luther Automotive Group
  • Minnesota Asphalt Paverment Association
  • Walser Automotive Group


NAGRADA BRAD BOARD ZA IZVRSNOST U OSNOVNOM OBRAZOVANJU

  • Jayna Rafferty, višejezična učiteljica, Excelsior Elementary


MEMORIJALNA NAGRADA JOYCE GUSTAFSON

  • Biće uskoro saopšteno!

JUDY ERDAHL MEMORIJALNA NAGRADA

  • Biće uskoro saopšteno!


OBJAVLJENE NAGRADE 16. MAJA

  • Nagrade za usluge zaposlenih u čast 20, 25, 30 i 35 godina
  • Nominacije za nastavnika godine u Minnesoti 2025
     

Ukoliko imate pitanja o programu proslave izvrsnosti, molimo vas da kontaktirate dr JacQui Getty, izvršnog direktora komunikacija za škole u Minnetonki, na jacqui.getty@minnetonkaschools.org

deca u klasi

Priče o karakteristikama

Studenti, nastavnici i porodice proslavili kinesku Novu godinu

Studenti osnovnih škola Excelsior, Scenic Heights, MME, MMW i MHS dočekali su godinu zmaja proslavom kineske Nove godine. Večer je sadržavala nastupe iz različitih razreda i razreda, kinesku hranu iz lokalnih restorana i kabine za aktivnosti u rasponu od mahjonga i badmintona do trivijalnosti, izrade, binga i foto kabine. 

Paraprofesionalna nedelja zahvalnosti 2024. godine

Paraprofesionalci igraju važnu ulogu u podršci učenicima, od pomaganja nastavnicima u učionici do pružanja dodatne pomoći pojedinačnim učenicima. Ove nedelje se zahvalite svojim paraprofesionalcima na neverovatnoj posvećenosti kreiranju pozitivnih iskustava učenja za studente širom Distrikta!