Engleski učenik (EL)

Engleski program za učim

Školski distrikt Minnetonke nudi obrazovni program u cilju sređenja potreba studenata koji uče engleski jezik u ocjenama K-12. Ovaj program obraća se u dvije oblasti: prikupljanje jezika i kulturno prilagođavanje.

Program engleski učenik (EL) se ponekad može nazivati engleskim programom ili engleskim kao drugim jezičkog programa. Jezik je osnovno sredstvo za komunikaciju i ispunjenje akademskih i ličnih potreba. Osoblje EL-a-a potiče značajno razumijevanje američkog engleskog i poštovanja prema svim jezicima i kulturama time što olakšava učionicu i lični uspeh.

Naš cilj je da obezbijedimo odgovarajuće iskustvo učenja za svakog studenta koji se razmatra da li je dato svakom studentu na nivou jezika, engleskih sposobnosti u akademskim i društvenim konteksama, i u školskoj spremnosti.

EL program Minnetonke ima jezički program obrazovnog programa (LIEP) koji je dostupan po zahtjevu.

Minnetonka EL na neki pogled

  • Približno 180 studenata okruga širom (100 osnovne, 80 sekundarnog).
  • Studenti dolaze iz domova koji govore više od 40 različitih jezika.
  • Najviši jezici osim engleskog u Minnetonki uključuju: španski, kineski, ruski, Somali, kambodžanski (Khmer) i arapski.

EL resursa


Kontakt

Christine Breen
Izvršni direktor specijalnog obrazovanja i ELChristine.Breen@minnetonkaschools.org
952-401-5036

Nastavnici

Chelsea Jordan (predsjedavajući odjela)
Gimnazije Minnetonke
chelsea.jordan@minnetonkaschools.org

Kristyn roman
Gimnazije Minnetonke
kristyn.roman@minnetonkaschools.org

Heather Daldoul
Izbriši Springs osnovne i MCEC
heather.daldoul@minnetonkaschools.org

Maura Devanie
Osnovna škola deephaven
maura.devanie@minnetonkaschools.org

Jayna Rafferty
Excelsior osnovna
jayna.rafferty@minnetonkaschools.org

Morgan McAllister
U osnovnoj školi.
morgan.mcallister@minnetonkaschools.org

Kari Binning
Osnovna škola minnewashte i MMW
kari.binning@minnetonkaschools.org

Tatjana Fridman
Osnovna škola Scenic Heights
tatyana.fridman@minnetonkaschools.org

Okružni Paraprofesionalci

Makayla Bozoian
makayla.bleeker@minnetonkaschools.org

Debra Black
debra.black@minnetonkaschools.org

Tami Braiedy
tami.braiedy@minnetonkaschools.org